Śródka 6, 64-412 Chrzypsko Wielkie +48 784 913 214

Atrakcje

Mamy też coś dla poszukujących wypoczynku i wyciszenia wśród natury.

Nasz Pałac położony jest w malowniczej okolicy zwanej Pojezierzem Sierakowsko-międzychodzkim lub inaczej Krainą 100-jezior. Nazwa ta nie bierze się z niczego. W obrębie wsi Śródka znajdują się aż trzy jeziora. Są nimi Jezioro Wielkie, Kuchenne i Liśnia. Do Jeziora Wielkiego bezpośrednio z naszego pałacowego parku prowadzi kanał wodny. Dla lubiących kajaki, pływanie łódką, bądź wędkowanie z łódki to miejsce idealne.

Kolejną atrakcją są trzy stawy zlokalizowane w naszym rozległym parku pałacowym. Wszystkie z nich są zarybione, więc dla amatorów wody i wędkowania mamy ofertę pełną atrakcji.

Nasz park można też nazwać ogrodem botanicznym. Jest tu tak wiele gatunków roślin i drzew, że nie sposób je zliczyć. Główną atrakcją są stare drzewa, które pamiętają jeszcze pierwotnych właścicieli Pałacu z połowy XIXw. Bogactwo przyrody w naszym parku to jednak tylko kropla w morzu. okoliczne tereny leśne, łąki i pola z dala od dużych aglomeracji miejskich tętnią życiem dzikiej przyrody. Nietrudno spotkać tu sarny, dziki, jelenie, borsuki, zające, lisy, jeże, a widywaliśmy i wilki, ale nieco dalej od osad ludzkich. Jeśli chodzi o ptactwo to na porządku dziennym są bociany, żurawie, czaple siwe, myszołowy, jastrzębie, kruki, wiele niezliczonych mniejszych gatunków oraz król nieba – Orzeł Bielik. Wszystkie regularnie nas odwiedzają na niebie i lądzie. Orzeł Bielik może nie jest stałym bywalcem, ale wpada czasem sprawdzić co u nas słychać. Dzikie kaczki i dzikie gęsi mieszkają w naszych stawach na codzień.

Warto też wspomnieć o naszych stałych mieszkańcach. Stado 5 kucyków i osioł żyjące wolno na kilku hektarowym polu obok Pałacu. Jest też poczciwa oślica Tosia, która żyje sobie wolno w naszym parku i lubi ludzi, do których często przychodzi. Mamy też czarną świnię Gustawa oraz nasze udomowione kaczki. Kto wie kto zamieszka tu jeszcze niebawem 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naszej okolicy. Jak zauważycie jest tu naprawdę bogato we florę i faunę 🙂
Galeria jest dość obszerna, więc dajcie jej chwilę na załadowanie.